שיפוץ לובי

תוכן עניינים

ממש כמו שהכניסה לבית שלנו מהווה את ”כרטיס הביקור“ לבית כולו, כך הלובי מהווה את הרושם הראשוני הראשון שגם אנחנו וגם האורחים שלנו מקבלים כאשר הם נכנסים לבניין. אחד התהליכים היותר פופולאריים, בעיקר בשנים האחרונות בעקבות כניסתם של פרויקטים בתחום הבניה והשיפוצים לתוקף כמו למשל פרויקט תמ“א 38 הוא שיפוץ לובי.

שיפוץ בניינים מתאפשר הן בתור פרויקט בפני עצמו או כהשלמה לתהליך של שיקום ושיפוץ שמתבצע בכל מקרה כמו למשל שיפוץ המעטפת החיצונית של הבניין, שיקום מערכות האיטום והבידוד בבניין, שיקום העמודים התומכים וביצוע עבודות תחזוקה לברזלים בתוכם, שיפוץ של הקומות בבניין ועוד.

שיפוץ לובי

מה כולל שיפוץ לובי בית משותף?

ובכן, כל מקרה נבחן לגופו כאשר הרבה פעמים חשוב לשים דגש על ההבדל בין בניינים בהם יש צורך בשיפוץ כתוצאה מכל מיני בעיות שנוצרות בלובי כמו עובש, רטיבות, סדקים בטיח, חיפויים שהחלו להיסדק או לזוז, מדרגות שנשברו לבין בעיות אסתטיות בשל העובדה שהלובי ישן או לא מתוחזק כמו שצריך. ברוב המקרים שיפוץ לובי כולל את התהליכים הבאים:

  • שיפוץ וחידוש ארונות החשמל בלובי – מרכז מערכת החשמל נמצאת בלובי. בעבר, ארונות החשמל היו עשויים מעץ, כאשר היום נהוג לייצר ארונות חשמל ממתכת. בחלק מהשיפוצים מחליפים את כל ארון החשמל בחדש ובחלקם רק מחדשים את החלק החיצוני של הארון, כלומר מחליפים את הדלתות הישנות בחדשות מה שמעניק ללובי מראה חדיש, מודרני ונקי.
  • הרצפה של הלובי – בעבר היה נהוג לרצף עם מרצפות טראצו. עם הזמנים, מרצפות אלה נעלמו מעולם העיצוב, כאשר היום בוחרים לרוב ברצפת שיש או קרמיקה. יש המון סוגים של מרצפות כאשר ההבדלים באים לידי ביטוי הן ברמת העמידות של המרצפות, הן בגוונים, בגודל של כל מרצפת וכמובן בגימור ובמחיר. חשוב להתאים את הרצפה לסגנון העיצובי של הלובי, אם למשל בחרנו לשלב עץ מלא, כדאי ”לשבור“ את המראה החם והעמוק של העץ עם מרצפות בגוון בהיר.
  • קירות הלובי וחיפויים – גם כאן נהוג לבחור בשיש או בקרמיקה, או לחלופין לשלב חיפויים עשויים מעץ.
  • דלת הכניסה – ברוב הבניינים הישנים, דלת הכניסה של הלובי נפתחת בצורה ידנית, כאשר בחלק מהבניינים ניתן לחלק את הכניסה לשתיים. דלת אחת מהווה את הכניסה הראשית ממנה כולם נכנסים ויוצאים והיא גם משקיפה לגינה ומחברת אותנו לתיבות הדואר והדלת השניה היא דלת אחורית שמחברת אותנו לאזור החניה. היום נהוג כאשר עושים שיפוץ בלובי להחליף את הדלתות הישנות ידניות בדלתות חשמליות הנפתחות אוטומטית כאשר מקישים את הקוד מבחוץ או כאשר באים לצאת מבפנים.

ומה לגבי הקומות, תיבות הדואר, הגינה  וחדר האשפה?

ובכן, כמו הרבה תהליכים אחרים הקשורים לחידוש ושיפוץ הבניין, גם שיפוץ הלובי כרוך בתקציב. לפני שמחליטים מה בדיוק עושים, חשוב להתייחס לדברים שהכי חשוב לשפץ כמו למשל המדרגות, הקירות, דלתות הכניסה וכדומה. במידה והתקציב אכן מאפשר ויש על כך רוב של 66% מכלל הדיירים ובעלי הדירות, ניתן להרחיב את השיפוץ ולבצע דברים נוספים כמו למשל חידוש של הגינה, שיפוץ חדר האשפה, החלפת הדלתות בקומות הכניסה כולל חידוש הטיח והצבע בכל קומה, החלפת המדרגות בקומות השונות (לרוב קומה 1 תהיה חלק בלתי נפרד מהלובי כי ממשיכה אותו), צביעת המעקות ועוד…  

איך בוחרים קבלן לשיפוץ לובי בבית משותף?

ובכן, חשוב לבחור בקבלן עם ניסיון לשיפוץ לובי בבניינים ולבקש לראות עבודות קודמות. בתהליך החיפוש יש להתרשם מרמת הגימור, מאיכות החומרים ומרמת המקצועיות של הקבלן. תמיד כדאי להשוות בין כמה קבלנים ורק אז להגיע להחלטה.

חברת הכפתור האדום מתמחה בכל עבודות השיפוץ הקיימות לרבות שיפוץ חיצוני של הבניין, שיקום מבנים ישנים, חיזוק עמודי בטון, חיזוק אריחי שיש ועוד. אנו עובדים עם הקבלנים המובילים בישראל אלו רשומים ברשם הקבלנים ומתחייבים לעמידה בלוח זמנים, עבודה עם חומרי העבודה הטובים ביותר לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ועמידה בתקנים. דרכנו תוכלו לחסוך עשרות אחוזים בעלות השיפוץ ולהפוך את הלובי שלכם בתוך מספר שבועות לחדיש, יפה, בטיחותי ואסתטי. כל שנשאר לכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר דרך האתר ואנו מתחייבים לסייע לכם בתהליך, שלב אחר שלב במקצועיות, אמינות ויעילות לאורך כל הדרך.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

צרו איתנו קשר:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!