בחירה נכונה של קבלן מרפסות

תוכן עניינים

לבניה של מרפסת חדשה בבית קיים או להוספת מרפסת יש משמעות ויתרון עצום. זו גם הסיבה שישראלים רבים (ישנם מאות אלפי בניינים בלי מרפסות בישראל)  מחפשים כל העת דרכים להוסיף מרפסת לדירה שלהם ותרים אחרי קבלנים לבניית מרפסות. בשום דרך אחרת כמעט, אין דרך להגדיל את שטח הדירה בקלות כמו באמצעות בניית מרפסת (ניתן להגדיל ואף מומלץ, דרך בניית ממ"ד שמקנה לכם גם פרקטיות של חדר נוסף וגם בטחון אישי – קראו על כך בהרחבה במאמרים שבאתר). 

הוספת מרפסת והגדלת שטח הדירה מאפשרים מקום פרטי נוסף עבורנו בו אנו מבצעים שלל שימושים לאורך כל היום והוא מהווה חלק אינטגרלי מהדירה עצמה, גם אם הוא בלתי מקורה. יתרה מכך, הוספת מרפסת, לפי מומחי נדל"ן  מעלה מידית את ערך הדירה בכ-15%. משמע אם הדירה שלכם שווה כעת אפילו רק 2 מיליון ₪, הרי ששווי ערך הדירה יעלה אחרי הוספת המרפסת בכ- 300,000 ₪. ודאי תאמרו, הרי קבלנים לבניית מרפסות לא עובדים בחינם. יש גם עלות. אז נכון, להוספת המרפסת יש עלות אבל עלות ממוצעת של מ"ר של מרפסת הוא כ-6000 ₪. אם תבנו מרפסת של 10 מ"ר, העלות תהיה בת 60,000 ₪. הפרש של כמעט רבע מיליון ₪ – שהוא רווח נקי שלכם.

קבלן מרפסות

מציאת קבלנים לבניית מרפסות

עולם הבניה מלא בקבלנים. תוצאה של הביקוש הרב והמרוץ אחרי הוספת מרפסת ושיפור איכות החיים. באופן טבעי, יש קבלנים ויש קבלנים וזה נכון גם בעולמות של קבלן מרפסות. ניתן למצוא חברות מקצועיות ומנסות וניתן למצוא קבלנים פיראטיים או כאלו שזה לא תחום התמחותם והם רק מנסים לדחוק רגל ולהתגלח על הלקוחות הראשונים. החוכמה מבחינתנו תהיה להימנע מאלו ולבחור בחברה או קבלן מרפסות מנוסה, מיומן עם ידע עשיר, כלים מתאימים ויכולות גבוהות. בסופו של דבר נרצה שהמרפסת לא רק תהיה יפה ונוחה ומעצבת אלא גם בנויה באופן בטיחותי ולכן אל לנו לזלזל בבנייתה. באופן כללי תוכלו לברר עם חברים שכבר הוסיפו מרפסת או להשתמש בהמלצות שונות אבל יש גם כמה מבחינם אוביקטיבים פשוטים יותר למציאת קבלנים לבניית מרפסות מקצועיים.

ראשית, עליכם לוודא כי הקבלן מחזיק ברישיון ולא סתם ברישיון אלא באחד מתאים (אין רלוונטיות פה לקבלן אינסטלציה למשל). שנית, בקשו לראות פרויקטים שלו בתחום המרפסות. כך תוכלו לבחון את ניסיונו והמיומנות שלו בפרויקטים קודמים. מדוע זה חשוב? משום שבניגוד לבניה רגילה או בניה חדשה מאפס, כאן נדרש לעבודה משולבת המטמיעה בניה חדשה בתוך בניה ישנה. מעבר לנקודות ודגשים בטיחותיים והנדסיים שהדבר מביא אל פתחנו, הרי שנדרש גם ידע ויכולות בתחום.

שלישית, חשוב לדעת כי אנחנו לא יכולים לקום יום אחד בבוקר ולהחליט שאנחנו בונים מרפסת באמצעות קבלן מרפסות. עלינו להכין תוכניות, לבצע בדיקות הנדסיות מורכבות ולהשיג היתרים ואישורים מהועדה המקומית. אמת, מאז חוקק חוק המרפסות הדברים והתהליכים הקשורים בהוספת מרפסת רכים וקלים יותר אבל עדיין, רק קבלן או חברה מקצועיים בתחום, יציעו לכם חבילה של שירותים, שיסיעו לכם לצלוח את המסע להיתר הבניה.

שיטות הבניה

קבלנים לבניית מרפסות יציגו בפניכם לרוב 2 שיטות בניה של מרפסות. האחת היא הבניה הרטובה, המתמקדת סביב מרפסות העשויות בטון והשנייה היא הבניה היבשה והקלה הבאה לידי ביטוי באמצעות מרפסות פלדה תלויות ומעוצבות. בניית מרפסת בטון היא בניה לכל דבר ועניין. סביבת הבית הופכת לאתר בניה. יש יציקות, קוצים, עמודי תמיכה, והרבה לכלכוך ורעש. אומנם תקבלו מרפסת מאסיבית אבל גם המחיר יהיה בהתאם. 

מרפסות פלדה או מרפסות תלויות לעומת זאת הם פשוטות הרבה יותר מבחינת הבניה אבל מציגות מנגד חוזק ועמידות גבוהים במיוחד. השיטה מתבססת על קורות פלדה ויתדות החודרים אל שלד הבניין ובאמצעות עיגונים וחיזוקים, בונים את המרפסת עליהם. לא רק ששיטת בניה זו זולה יותר ולא רק שהמרפסות הנבנות בה בטוחות לחלוטין וכן מעוצבות ואלגנטיות, אלא שהן פחות מלכלכות או גורמות למהומה סביב הבניין. המרפסת והקורות עצמם מיוצרים באופן סטרילי במפעל. רק כאשר הם מוכנות, הן מובלות לאתר הבית ושם קבלן מרפסות מתקין אותם בצורה מקצועית. כל זה אומר שההתקנה עצמה קלה ופשוטה ובלתי מערערת את שלוות הבניין. וששלוות הבניין חשובה לנו, כפי שתבינו מהפסקה הבאה.

שלבים מקדימים

ישנם מספר פעולות שחשוב לבצע עוד טרם בנינו את המרפסת. הראשונה היא השגת הסכמת השכנים. כדי שחלילה לא יעכבו אתכם בתהליך בכל מיני מסגרות משפטיות. יש כאמור לבצע גם בדיקה הנדסית מקיפה של מצב הבניין או הקיר או המעטפת עליה המרפסת צפויה להתלות. את הבדיקה עורך קונסטרוקטור ובה הוא מוודא כי שלד המבנה מסוגל, לאור מצבו, לשאת בעומס הנוסף שיוטל עליו עם השלמת בנית המרפסת או שהדבר כלל לא ניתן לביצוע או שלצורך ההתכנות, יש לבצע חיזוקים מקדימים. 

לאחר מכן יש לגשת לאדריכל שיכין תוכניות על פי חוות הדעת ההנדסיות השונות ואת התוכנית מגישים לוועדות הבניה שאחראית על הרשות המקומית בה אנו מתגוררים. יש כאלו שעושים את כל התהליך עוד לפני בחירת קבלן מרפסות ויש שפונים לחברה המתמחה בבניית מרפסות והיא מתכללת את כל הפונקציות: אדריכל, קונסטרוקטור, קבלנים לבניית מרפסות, יועצים בכל הקשור להתנהלות מול הרשויות וכד' – כדי להקל על התהליך כולו.

כך קל יותר לנווט בין הגורמים השונים, כך ניתן לחסוך הרבה זמן ריצה אחרי בעלי מקצוע, כך ניתן לתעדף משימות או לתזמן אותם וכך תוכלו להיות רגועים שאתם נמצאים בידיים טובות של קבלן מרפסות איכותי ומקצוען. רוצים לשמוע עוד על התהליך מתחילתו ועד סופו. לראות איך החלום על שדרוג הדירה שלכם הולך ומתגשם. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם וביחד נגשים את החלום.

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!