שיפוץ בניין חיצוני

תוכן עניינים

שיפוץ בניין חיצוניכולנו רוצים לגור בבניין יפה, בניין שנראה טוב מבחינה אסתטית ולא פחות חשוב, בניין שבטוח לעבור לידו ולגור בתוכו. אנו עדים למאות בניינים בישראל אשר זקוקים מדי שנה לשיפוץ בניין חיצוני.

כחלק מאותו שיפוץ הרבה פעמים יש צורך אך ורק בחיזוק ועיבוי העמודים אשר עליהם הבניין ניצב, אך יש גם בניינים שדורשים הרבה יותר מזה כמו למשל שיפוץ של החזית כולה, החלפה של דלת הכניסה, שיפוץ הלובה, החלפת המרזב, שיקום וחידוש חדר המדרגות ועוד.

העניין הוא, שלפעמים הרבה פעמים אין רוב לתהליכים כאלה או שנדרש לשכנע את דיירי הבניין שיסכימו כדי שניתן יהיה לגייס קבלן ולצאת הלאה עם תהליך שיפוץ בניין חיצוני או שילוב בין שיפוץ חיצוני לפנימי. אז נכון, לשפץ בניין זה לא עניין של מה בכך.

זה דורש לא מעט, הרבה בלאגן, לא מעט לכלוך ואבק, אבל בסופו של תהליך מדובר בשינוי איכות החיים ובתרומה להעלאת ערך הנכסים בבניין. מה גם שפעמים רבות אין ברירה לבצע שיפוץ מבחינה בטיחותית.

איך מחליטים על שיפוץ חיצוני לבניין משותף?

כדי שהשיפוץ אכן ייצא לפועל, חייבים לקיים אסיפה של הדיירים ובראשה נציגות הוועד. במהלך הישיבה ניתן יהיה להגיע להסכמה לגבי אילו פעולות מבצעים בשיפוץ, זאת במידה ואכן יש רוב של 66% להוציא את השיפוץ לפועל. הרבה פעמים הדיירים נדרשים לשלם כסף נוסף פרט לתשלומים החודשיים של וועד הבית ולכן נדרש כאן רוב. 

אילו עבודות השיפוץ כולל?

ובכן, זה מאוד תלוי אם מחליטים לבצע שיפוץ בניין חלקי או מלא. בשיפוץ חלקי לרוב מבצעים צביעה וחידוש של חדר המדרגות, עבודות זיפות ואיטום, חידוש הגינה, החלפת הדלת בלובי וכדומה. לעומת זאת, שיפוץ כולל הוא שיפוץ חיצוני לבניין בו מבצעים גם לפעמים חיזוק של העמודים, טיפול בבעיות קורוזיה, החלפת האספלט, שדרוג הגינה ועוד פעולות הקשורות לחלק החיצוני של הבניין ולא רק הפנימי.

איך בוחרים קבלן שיפוצים לשיפוץ בניין חיצוני?

ובכן, בראש ובראשונה, עלינו להתרשם ממספר קבלנים במקביל ולהתייחס לקריטריונים ומאפיינים כמו רמת ניסיון ומקצועיות, סוג ההתמחות בעבודות השיפוץ, סוג החומרים איתם הקבלנים עובדים, זמינות, בטיחות, כמות הפועלים וכמובן מחיר.

לרוב קבלני שיפוצים דורשים סוג של מקדמה ויש לוודא שהיא הגיונית בהשוואה לסכום כולו. בנוסף, לפני שבוחרים קבלן, יש לוודא שהשיפוץ כולו מלווה בפיקוח של מהנדס מומחה ולראות שיש חוזה עבודה חתום המוסכם על שני הצדדים. הרבה פעמים מתגלים ליקויים אחרי השיפוץ, לכן חשוב לוודא שהקבלן לוקח אחריות ומבצע תיקונים לליקויים הללו באופן מלא ונותן גם אחריות, לפחות לשנה אחת. שיפוץ בניין חיצוני

חשיבות חומרי העבודה בשיפוץ בניין משותף

אחד הדברים הכי חשובים אותם יש לבדוק ולוודא עוד לפני שמתחייבים לעבודה מול קבלן כזה או אחר הוא החומרים איתם הקבלן עושה שימוש. יש לוודא שמדובר בחומרים העמידים בפני מזג אוויר ותהליכי שחיקה טבעיים. בנוסף, יש לבדוק את רמת הגימור בהתאם לחומרים שנבחרו. דבר נוסף שיש לשים לאיו לב הוא כל נושא התקנים.

לסיכום, עבודת שיפוץ בניין חיצוני איננה עניין של מה בכך. היא דורשת היערכות מוקדמת, הבנה בתחום, התארגנות של כל הדיירים ובחירת קבלן מקצועי שיסייע לנו בתהליך.

כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את השיפוץ בשלום:

 1. הכינו את כל הדיירים מראש ועדכנו כי מדובר רק בתקופה, אך התוצאה תהיה שווה את זה
 2. שתפו את הדיירים באיך הבניין ייראה לאחר השיפוץ
 3. וודא שהקבלן עומד בלוח הזמנים לאורך כל השיפוץ

מעוניינים לשמוע עוד על שיפוץ מבנים חיצוני? חברת יסודות 77 היא בין חברות השיפוצים המובילות בישראל. אנו נמצאים בקשר מתמיד עם קבלנים מנוסים ברמת מקצועיות גבוהה אשר עושים שימוש בחומרים איכותיים במטרה להבטיח אורח חיים לבניין ואיכות חיים לדיירים. כל הקבלנים אשר עובדים מולנו רשומים ברשם הקבלנים בישראל.

דרכנו לא רק תוכלו לייעל את עבודת השיפוץ, אלא גם לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. לפרטים נוספים אודות שיפוץ בניין חיצוני, צרו איתנו קשר דרך האתר ונשמח לסייע לכם בתהליך שלב אחר שלב. אנו מתחייבים לליווי הנדסי מלא לאורך כל הפרויקט. ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות ולצאת לדרך.

הדירה שלכם יכולה להיות מדהימה ביופייה, אך אל תשכחו שאתם גרים בבניין משותף. לכן, אם הבניין עצמו נראה לא טוב, לא עשיתם בזה שום דבר. מתי ומלץ לשפץ בניין משותף, למה זה כדאי ואיך עושים את זה? כל התשובות לפניכם.

שיפוץ חיצוני לבניין משותף – מתי צריך?

למרבה הצעת בארץ יש המון מבנים ישנים שחייבים לעבור שיפוץ חיצוני על מנת לשפר את הנראות שלהם. אנחנו מדברים בעיקר על בנינים שנבנו עד שנות הארבעים, אך לא רק. בהחלט יש בנינים חדשים יותר שכבר נראים מאוד לא טוב מבחינה חיצונים וחייבים לעבור שינוי דרמטי. 

אז מתי תרצו לשפץ את הבניין המשותף? כאשר המעטפת החיצונית נראית לא טוב. זה קורה בדרך כלל כשהצבע מאד מהברק שלו, שהטקסטורה של המעטפת החיצונית מתקלפת וכשיש כתמי רטיבות שחורים שחייבים טיפול מידי.

בנוסף לשיפוץ המעטפת החיצונית של הבניין, תוכלו לשפץ כמובן עוד אזורים כמו הלובי של הבניין, המקלט, חדר העגלות, אזור תיבות הדואר ועוד. הכל תלוי במטרה שאתם רוצים להשיג בסוף השיפוץ ולא פחות חשוב מזה, בתקציב שיש לכם לשיפוץ. בלי תקציב מספיק לא תוכלו לצאת לפרויקט כזה גדול.

שיפוץ חיצוני לבניין משותף

האם צריך רוב לשיפוץ חיצוני של הבניין?

מכיוון שמדובר בבניין משותף אכן צריך להשיג רוב של דיירים על מנת להעביר את ההחלטה, רוב של 75% מהדיירים. קחו בחשבון שמדובר בפרויקט גדול שעולה לא מעט כסף, לכן תמיד צפו להתנגדויות. המטרה שלכם כדיירים או כוועד בית היא לרתום את המתנגדים ולהסביר להם למה כדאי להם לשפץ את הבניין המשותף.

אז למה כדאי לשפץ בניין משותף?

 • אסתטיקה – מבחינת הנראות אנחנו מאמינים שאפילו אין צורך בהסבר. אם הבניין שלכם נראה ישן ורע וזה פשוט עושה לכם לא טוב על הנשמה, אתם יכולים לשפץ אותו. זה כמובן יחזיר לבניין את המראה היוקרתי ויחזיר אותו למעשה לימים הטובים שלו.
 • תשואה – כשאתם משפצים את הבניין המשותף אתם למעשה משביחים אותו ומעלים את הערך של הדירות. אין ספק שרבים ירצו להגיע ולגור בבניין שלכם, כך שאם תבקשו למכור את הדירה סביר להניח שזה יהיה לכם קצת יותר קל. זה תמיד נעים להיכנס לבניין שזה עתה עבר שיפוץ מאסיבי.
 • איכות חיים – גם אם אתם לא מתכוונים למכור את הבית, אין ספק שזו ליגה אחרת לגור בבניין משופץ. הלובי נראה כמו לובי, החניה כמו חניה והקירות של הבניין לבנים ומבריקים מתמיד. זה כיף לחזור מיום עבודה ארוך לבניין חדיש ומצוחצח, אין בזה ספק.

איזו חברה מבצעת שיפוץ חיצוני של בניינים?

אם אתם רוצים לשפץ את הבניין אתם צריכים ליצור קשר על חברה לשיפוץ בניינים משותפים. לא כל חברת שיפוצים מבצעת פרויקטים בסדר הגודל הזה ולכן אתם צריכים לעשות סקר שוק ולמצוא את החברה המתאימה. לפני שאתם סוגרים איתה ודאו כמובן שהיא זמינה ויכולה להיות פנויה לפרויקט כזה ארוך ומורכב. במידה ולא ואם אין לכם את האופציה להתגמש בזמנים, פשוט סגרו עם חברה אחרת.

איך עושים שיפוץ חיצוני לבניין?

 • התקנת פיגומים –ביצוע שיפוץ בניין משותף היא ברוב המקרים עבודה שמתבצעת בגובה. לכן, חברת השיפוצים תצטרך להתקין פיגומים שעליהם בעלי המקצוע ישהו בזמן השיפוץ על מנת לקבל גישה לכל האזורים.
 • תיקונים – בשלב הזה בעלי המקצוע יבצעו את כל התיקונים הנדרשים בקירות, לרבות קילוף אל אזורים חלשים בקיר וכמובן אטימה שלהם. זה הזמן גם לבצע פעולות איטום נגד חדירת מים במקומות שצריך.
 • ניקיון חיצוני – לפני שממהרים לצבוע את הקירות יש לנקות אותם על מנת שלצבע תהיה תשתית טובה. עבודה על קיר לא נקי פשוט לא תחזיק מעמד לאורך זמן.
 • גמר – כעת בעלי המקצוע יוכלו לצבוע את הקירות. תחילה הם יישמו צבע מקשר שתפקידו לשפר את האחיזה של הצבע החדש לקיר. לאחר ייבוש מלא שלו הם ייזמו שתי שכבות צבע על הקירות.
 • פינישים אחרונים – בשלב האחרון החברה תבצע פינישים ותיקונים אחרונים למקומות שבהם עבודת השיפוץ צריכה כמה שיפורים. זה הזמן שבו אתם צריכים להסתכל על התוצר הסופי ואם אתם לא מרוצים ממשהו זה הזמן להגיד. אחרת, יהיה לכם קשה מאוד לרדוף אחרי חברת השיפוצים שתחזור לבצע תיקונים בזמן שהיא עסוקה בפרויקטים אחרים.

האם אפשר לגור בבית במהלך השיפוץ?

אפשר לגור בבית במהלך השיפוצים, אח קחו בחשבון שיהיה לכם הרבה אבק בבית וגם לא מעט רעש. זה ממש דומה לבניין שעובר תמ"א 38, סביב הבניין יתקינו פיגומים גבוהים והסביבה לא תהיה יותר מידי נוחה למגורים. לכן, אם יש לכם אפשרות למצוא מקום חלופי זה ודאי מומלץ, במיוחד אם אתם משפחה עם ילדים קטנים.

כמה זמן לוקח שיפוץ חיצוני של בניין?

זה מאוד תלוי מה מורכבות השיפוץ ומה ההיקף שלו. אם אתם רק צובעים את המעטפת החיצונית של הבניין זה לא אמור לקחת יותר ככמה שבועות בודדים. עם זאת, אם אתם מחליטים לשפץ גם את הלובי של הבניין ועוד אזורים אחרים, קחו בחשבון שזה יכול לקחת גם חודש ואף יותר. לכן, תמיד השוו בין רצוי למצוי ואם יש לכם דיירים מבוגרים בבניין זה לא יהיה הכי נכון לקחת אותם לשיפוץ ארוך.

לסיכום, אין ספק שבאמצעות שיפוץ בניין חיצוני ומשותף תוכלו להחזיר לו את המראה היוקרתי שכל כך חסר לו. לפני שאתם סוגרים עם חברת השיפוצים, ודאו שמדובר בחברה מקצועית שיש לה ניסיון מספק בתחום, עומדת בזמנים, יודעת לבצע את העבודה על הצד המקצועי ביותר וגובה מחירים הוגנים עבור הפרויקט.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

צרו איתנו קשר:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!