שיקום מבנים

בארץ יש מבנים רבים שסובלים מליקויים שונים. חלק מהמבנים הללו נבנו לפני עשרות שנים והפגעים שלהם הם תוצר של הזמן וחלק מהמבנים הללו נפגעו מסיבות אחרות כמו פגעי מזג האוויר, לחות מוגברת באזורים מסוימים ובמקרים חמורים אפילו שריפה או פגיעת רקטה. במצב שיש במבנה ליקויים חמורים חשוב מאוד לשקם אותו על מנת שימשיך לשמש למגורים או עבודה. על שיקום מבנים נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו שיקום מבנים?

שיקום מבנים הוא תהליך בו משקמים מבנה, מחזקים אותו ומשפרים את העמידות שלו. כפי שציינו יש סיבות שונות שמובילות לשיקום מבנים כמו מבנים ישנים, מבנים סמוכים לחופי ים עם רמת לחות גבוהה או מבנים שנפגעו מנזקים אחרים. במצב כזה נדרשת פעולה של מיצוב המבנה וטיפול ברכיבים העיקריים שבו, כגון ברזל ובטון. עם הזמן, יכולים להיווצר מפגעים אסתטיים ובטיחותיים בצירי הבניין, כגון טיח ובטון סדוקים. כאשר מתגלים נזקים כאלו, חשוב לבצע שיקום מבנה המבטיח מבנה עמיד, בטוח ואסתטי. כדי לבצע שיקום בצורה מתאימה, חשוב לבחון כיצד המבנה נזקק לשיקום, לבדוק את המבנה ורכיביו כדי לבחור את סוג השיקום המתאים ביותר למקרה זה. 

מתי יש צורך בתהליך זה?

שיקום מבנים הוא פעולה שמתבצעת כאשר מפגעים שונים משפיעים על מבנים ויש צורך בתיקון שלהם. מפגעים אלה כוללים חלקי בטון וטיח רופפים, עמודי בניין שבורים או סדוקים, קירות חיצוניים סדוקים, מעקות וחומות שבורים או בסכנת קריסה, מרפסות רעועות, ברזלים בתהליך קורוזיה ועוד.

מלבד פגעים אלה, ישנם מספר מקרים נוספים שמצריכים ביצוע של שיקום מבנה. למשל, כאשר מבנים לא פעילים לתקופה מסוימת, הם נחשבים לנטושים ומסוכנים ויש צורך לשקם אותם כדי להעלות את הבטיחות של המבנה. מבנים מוזנחים הם עוד מקרה שבו נדרש שיקום מבנים מסוכנים למניעת מפגעי תברואה ושמירה על חיי הדיירים והעוברים והשבים. וישנם גם מקרים בהם מבצעים שיקום של מבנה כדי להשביח את הנכס ולהעלות את הערך שלו. כך אנשים יכולים לרכוש נכסים ישנים ולשקם אותם על מנת להשביח אותם ולהפוך אותם לראויים למגורים. 

 

החשיבות של שיקום מבנים

בישראל קיימים מבנים ישנים ונטושים רבים בעלי סכנה פוטנציאלית לקריסה. מאחר שבישראל יש איום של רעשי אדמה מבנים אלה נמצאים בסכנה עוד יותר. רוב המבנים בישראל לא עברו שיפוץ במשך לפחות חמישים שנה, וכך הסיכון שהם יפגעו מרעידת אדמה או מנזקים קטנים יותר כמו חדירת רטיבות הוא נמוך ביותר. על כן, חשוב ביותר לבצע שיקום מבנים, חיזוק שלהם ושיפוץ שלהם כדי להבטיח את יציבותם ובטיחותם.

בתהליך חיזוק ושיקום מבנים, נדרשים מקצוענים כמו מהנדסי בניין וקבלני בנייה המכירים את הפעולות הנדרשות ובודקים את עמידות המבנה. במסגרת התהליך יש לבחון את הפגעים השונים במבנה כדי להבין את הטיפול המתאים ביותר. כך ניתן להעריך את השיטות המתאימות לשיקום ולחיזוק המבנה. התקופה בה מבוצע השיקום יכולה להיות לא נוחה לדיירי המבנה, אך התוצאות הסופיות חשובות מאוד לשמירה על המבנה ולהבטחת בריאות ובטיחות התושבים שמתגוררים בו.

 

כיצד מתבצע התהליך?

שיקום מבנה הוא תהליך חשוב המתבצע על מנת לשקם את המבנה ולהפוך אותו לבטוח ויציב. התהליך מתבצע תוך שימת דגש על חלקיו החיצוניים של המבנה וכולל פעולות שונות כמו בניית קירות, החלפת רצפות, שיפוץ יסודות, הקמת תשתיות חדשות ועוד. 

בתהליך השיקום מבצעים תיקונים על הסדקים בקירות, מתקנים את מוטות הברזל החלודים ומחזקים את העמודים של הבניין על מנת למנוע סכנות ולהקפיד על הבטיחות. במקרים מסוימים, כמו כאשר המבנה חשוף לפגיעות גדולות או תקלות מבניות רציניות, יידרש שיקום יסודי ורציני יותר של הבניין גם חיצונית וגם פנימית. במקרים בהם לא ניתן לשקם את הבניין מסיבות שונות, האופציה היחידה היא להרוס את המבנה ולבנות מבנה חדש ובטוח. 

 

מה התהליך כולל?

אם המבנה שלכם רעוע, חלש וכולל פגמים שונים יש להתחיל בתהליך שיקום מבנה. קודם כל חשוב להתייעץ עם קבלן שיקום מבנים או עם מהנדס בניין ולבצע בדיקה יסודית למבנה. בבדיקה יבחנו את חוזק המבנה והאם הוא יכול לשאת את העומס של השינויים שצפויים לקרות בו. אם המבנה מסוגל לשאת את העומסים הצפויים, ניתן להתחיל בתהליך השיקום.

בשלב הראשון של השיקום, חשוב לנקות את המבנה. קבלן השיקום ישטוף את המבנה באמצעות מכונת לחץ מים כדי להסיר שאריות פיח, לכלוך וטיח רופף. לאחר מכן יש לטפל בחלקי הברזל החשופים שעוברים תהליך קורוזיה. את חלקי הברזל יש לנקות באמצעות מברשת פלדה ולהסיר חלקי קורוזיה עד להגעה לברזל בריא. לאחר מכן יש למרוח חומר המפסיק את הקורוזיה ושומר על הברזל מפני התפוררות והיחלשות.

בשלב הבא יש לטפל בסדקים במבנה ובבעיות התפוררות נוספות. לבסוף, יש לבצע טיוח ושיוף מחדש ולצבוע מחדש את כל המבנה. אם הדיירים משלמים על השיקום ורוצים לחסוך בעלויות, הם יכולים לוותר על הצביעה המחודשת, אך מדובר בשלב חשוב שמסייע לאיטום המבנה וגם מאפשר לקבל תוצאה אסתטית. 

 

מי מבצע שיקום מבנים?

כדי לקדם את הבטיחות והיציבות של המבנים ולבצע שיקום בצורה יעילה יש לבחור בקבלן שיקום מקצועי ומנוסה. הקבלן יטפל בפגעים השונים במבנה וישקם את כל חלקי הבטון והטיח שלו. שיקום מבנה הוא תהליך שמתאים למבנים ציבוריים ופרטיים כאחד וניתן לבצעו על ידי מגוון גורמים כמו עיריות, מועצות ויזמים. גם בעלי המבנה עצמם יכולים לבחור ליזום את השיקום. יעילות השיקום תלויה בבחירת הקבלן המתאים ובאיכות החומרים שישמשו במהלך הפעולה.

יש לבחור קבלן מתאים

שיקום מבנים הוא תהליך חשוב ולכן על מנת שהוא יתבצע כראוי חשוב לבחור קבלן מתאים לביצוע. בשביל לבחור קבלן יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים-

 • ניסיון- בחרו בקבלן עם ניסיון מתאים בתחום השיקום. ככל שלקבלן יהיה יותר ניסיון כך הוא יהיה יותר מקצועי והתהליך יתבצע בצורה טובה. מומלץ לבדוק את העבודות הקודמות של הקבלן בשביל לראות את רמת המקצועיות. 
 • קבלן רשום- מומלץ לבחור בקבלנים רשומים. הרישום מתבצע בפנקס הקבלנים שמנוהל על ידי רשם הקבלנים ומעיד על כך שמדובר בקבלן מקצועי שמורשה לביצוע העבודה הנ"ל. במידה שיש בעיות עם הקבלן תוכלו לפנות לרשם הקבלנים. 
 • זמינות- מומלץ לבחור בקבלן שיקום מבנים שיש לו זמינות לביצוע העבודה. כך תוכלו להיות בטוחים שהפרויקט יסתיים בזמן הרצוי. 
 • ביטוח- חשוב לבדוק מראש שהקבלן מבוטח בכלל הביטוחים הנדרשים בהם ביטוח לצוות העובדים, ביטוח לדיירי המבנה וביטוח לרכוש ולנזקים שונים שעלולים להיגרם בתהליך. 
 • המלצות- אחת הדרכים הטובות לקבל החלטה מושכלת היא לבדוק המלצות וחוות דעת על הקבלן. חשוב לוודא שהמקורות מהם אתם לוקחים המלצות הם אמינים. מומלץ לקחת בחשבון מספר המלצות ולא להסתמך על אחת. 
 • מחיר- לבסוף יש לקחת בחשבון מה המחיר שגובה הקבלן. בצעו השוואת מחירים בין מספר קבלנים בשביל לקבל מושג על המחירים בשוק ולהבין מה כל קבלן מציע בתמורה למחיר שגובה. חשוב לא להתפשר רק על המחיר הזול ביותר אלא לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים שציינו.  

בישראל קיימים הרבה מבנים ישנים, מוזנחים ורעועים שנמצאים בסכנת קריסה. כדי להתמודד עם המצב הזה, חשוב לבצע תהליך שיקום מבנים שמטרתו לטפל בכל המפגעים הקיימים במבנה ולהפוך אותו לבטוח ויציב. התהליך כולל מגוון פעולות שונות וצריך להתבצע על ידי קבלני שיקום מבנים מיומנים, מנוסים ומקצועיים. מדובר בתהליך מסובך שמצריך מיומנות וכישורים מיוחדים על מנת להבטיח שהתוצאה תהיה ברמה הגבוהה ביותר. איך נבחר קבלני שיקום מבנים? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

קבלני שיקום מבנים

מהו שיקום מבנים?

שיקום מבנים הוא תהליך בו מטפלים במבנה ובפגעים הקיימים בו בשביל להפוך אותו לבטוח ויציב. את יכולת השימוש ולהבטיח את בטיחותו. התהליך כולל מגוון פעולות כמו ניקוי, תיקון וטיפול בחלקי המבנה השונים ולעיתים גם שימוש בחומרים מיוחדים. המטרה הסופית היא להחזיר את המבנה לתפקידו ולמראה אסתטי ולספק בטיחות לדיירים ולכל מי שעובר בסביבת המבנה. 

תהליך שיקום מבנים הוא תהליך מסורבל ומורכב הדורש מקצועיות רבה והתמדה. לכן חשוב לבחור קבלני שיקום מבנים בצורה נכונה. בתהליך זה, נדרשים אנשי מקצוע כגון מהנדסי בניין וקבלני בנייה שמכירים את הפעולות הנדרשות לביצוע ובודקים את עמידות המבנה. במסגרת התהליך יש לבדוק את הפגעים השונים במבנה על מנת לבחור את דרך הטיפול המתאימה. כך ניתן להעריך את השיטות המתאימות לשיקום ולחיזוק המבנה. בין הפעולות השונות שיתבצעו במסגרת התהליך יהיו פעולות כמו תיקון סדקים בקירות והחלפת רצפות וכן חיזוק העמודים של המבנה כדי להבטיח שהבניין יישאר בטוח ויציב. התקופה הקצרה שבה מבוצעת השיקום יכולה להיות לא נוחה לתושבים אך התוצאות הסופיות יכולות להיות חשובות מאוד לשמירה על המבנה ועל הבטיחות והבריאות של התושבים שמתגוררים בו.

שיקום מבנים על ידי קבלן מתאים

אם המבנה שלכם מוזנח ורעוע, חשוב ביותר להזמין קבלני שיקום מבנים שישקמו את המבנה ויחזקו אותו. קודם כל יש להתייעץ עם מהנדס בניין לגבי חוזק הבניין והאם הוא מסוגל להתמודד עם השינויים הצפויים. אם המבנה חזק מספיק, ניתן להתחיל בתהליך השיקום. במסגרת תהליך השיקום יש לבצע פעולות שונות. לפני שמתחילים חשוב קודם כל לנקות את המבנה. קבלן השיקום שתבחרו ישטוף את המבנה עם מכונת לחץ מים כדי להסיר את הפיח, הלכלוך והטיח הרופף. לאחר מכן, יש לטפל בחלקי הברזל החשופים שעברו תהליך קורוזיה. את חלקי הברזל יש לנקות באמצעות מברשת פלדה עד שמגיעים לברזל בריא ולאחר מכן למרוח חומר שימנע את תהליך הקורוזיה ואת התפוררות הברזל. בשלב הבא, יש לטפל בסדקים ובבעיות ההתפוררות. עליכם לבצע טיוח ושיוף מחדש, ואז לצבוע את המבנה מחדש. ישנם מקרים רבים בהם הדיירים רוצים לחסוך בעלויות ומחליטים לוותר על צביעת הבניין. יש לקחת בחשבון שמלבד יתרונות אסתטיים שהצביעה מספקת, היא גם כוללת יתרונות פרקטיים ומספקת איטום יעיל למבנה. לכן מומלץ לא לוותר על כך. יש לזכור ששיקום מבנים ישנים הוא תהליך מסובך שדורש מיומנות ודיוק ולכן חשוב מאוד לבחור נכון קבלני שיקום מבנים. 

קראו עוד: שיקום מבנים מסוכנים

בחירת קבלני שיקום מבנים

על מנת לבחור קבלני שיקום מבנים לביצוע טוב, בטוח ואיכותי של תהליך השיקום יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

 • ניסיון

בחירת קבלני שיקום מבנים דורשת לבחון את הניסיון המקצועי של הקבלן בתחום. ניסיון זה הוא מרכיב מכריע להצלחת הפרויקט ולאיכות העבודה המוצגת. על מנת להבטיח שהשיקום יתבצע בצורה יעילה ואיכותית, חשוב לבחור בקבלן עם ניסיון מתאים בתחום השיקום. כדאי לוודא שמדובר בקבלן מוכר על ידי הרשויות שרשום בפנקס הקבלנים. כך ניתן להבטיח ביצוע הפרויקט בצורה מקצועית ובאיכות גבוהה.

 • עבודות קודמות

כדי להבטיח שתבחרו בקבלני שיקום מבנים מקצועיים ומיומנים, כדאי לבדוק את העבודות הקודמות של הקבלן. תוכלו לבקש לצפות בתיק עבודות שלהם ולבדוק האם התוצאות היו מתאימות לציפיות שלכם. חשוב לבדוק את איכות העבודה שבוצעה על ידי הקבלן בעבר, כך שתוכלו לקבל החלטה מתאימה ולפעול בהתאם.

 • זמינות

פרמטר חשוב נוסף בבחירת קבלני שיקום מבנים הוא הזמינות שלהם לביצוע הפרויקט. על מנת להיות בטוחים שהפרויקט יסתיים בזמן חשוב לבחור בקבלן שיש לו זמינות לביצוע העבודה.  

 • ביטוח

כאשר אתם בוחרים קבלני שיקום מבנים, חשוב לוודא מראש שהם מבוטחים. כדי להיות בטוחים, עליכם לבדוק שהקבלן מחזיק בכלל הביטוחים הנדרשים, כגון ביטוח לצוות העובדים, ביטוח לדיירי הבניין וביטוח לנזקים שעלולים להתרחש במהלך השיפוץ. חשוב לוודא כי הביטוח מכיל כיסוי לנזקים לרכוש, תאונות או פציעות. 

 • המלצות

בכדי לבחור בקבלני שיקום מבנים המתאימים לצרכים שלכם, מומלץ לחפש המלצות מקבוצות אנשים שכבר עברו תהליך שיקום דומה. כך תוכלו לקבל חוות דעת חיוביות או שליליות על הקבלנים השונים ולקבל המלצות מהמקורות המתאימים. חשוב לוודא שהמקורות הם אמינים ולא מקבלים תשלום עבור ההמלצות. כדאי גם לבדוק מספר המלצות כדי לקבל תמונה מלאה בנוגע לקבלן.  

 • מחיר

לבחירת קבלני שיקום מבנים יש לקחת בחשבון גם את המחיר. לשם כך הגדירו תקציב ובצעו השוואת מחירים בשביל לבחון מה כל קבלן מציע בתמורה למחיר שהוא גובה. חשוב לזכור שלא תמיד המחיר הנמוך ביותר הוא הבחירה הטובה ביותר וחשוב לבחור בקבלן שיציע מחיר טוב לצד עבודה איכותית.

שיקום מבנים בסנפלינג

בניינים עם השנים סובלים מפגמים שונים ומבלאי, לעיתים הוא חמור כל כך עד שהוא מחייב את שיקום המבנה או את מעטפת המבנה. יש לא מעט

שיקום ושימור מבנים
שיקום ושימור מבנים

לא מעט בנייני מגורים ושלל מבנים בישראל נבנו לפני עשרות שנים ארוכות. אי הקפדה על פעולות תחזוקה חיוניות (כמו איטום קירות חיצוניים, פעולה שרבים כלל

שיקום מבנים בחריש

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בתל-אביב

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקריות

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בגדרה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקיסריה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בבנימינה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בעמק יזרעאל

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקריית טבעון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ביוקנעם

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בזכרון יעקב

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ברעננה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ברמת השרון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ברחובות

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בראש העין

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקרית שמונה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקרית אתא

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בצפת

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בעכו

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בנשר

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בנצרת עילית

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בנס ציונה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים במודיעין

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ביבנה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בטירת הכרמל

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בהרצליה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בבת ים

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים באילת

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים באור עקיבא

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים ברמת גן

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בראשון לציון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בעפולה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בכרמיאל

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בכפר סבא

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בירושלים

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בטבריה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בחיפה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בחולון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בחדרה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בהוד השרון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בגוש דן

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בגבעתיים

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בבית שמש

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בדרום

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בשרון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בשפלה

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בקרית גת

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

שיקום מבנים בצפון

רוצים לשקם את מבנה המגורים שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לשקם מבני מגורים ישנים שנבנו לפני עשרות שנים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!