צביעת בניינים

צביעת בניינים הוא תהליך בו צובעים את הקירות החיצוניים של הבניין על מנת להנות ממראה אסתטי ונקי. מלבד יתרון אסתטי, לצביעת בניין יש גם יתרון פרקטי מאחר שמדובר בתהליך שמסייע באיטום קירות הבניין. על מנת לבצע את התהליך כהלכה חשוב לבחור באנשי מקצוע מתאימים לביצועו. על כך נרחיב במאמר הבא. 

מהי צביעת בניינים?

צביעת בניינים הוא תהליך שבו צובעים מחדש את הקירות החיצוניים של הבניין ומעדכנים את המראה שלו. ייתכנו סיבות שונות שיובילו לביצוע צביעת חזית בניין. בדרך כלל, התהליך ייושם על בניינים שהצבע של הקירות שלהם דהה ויש לחדש אותו. תהליך זה נעשה רק על בתים שאינם מכוסים בחיפוי חיצוני כמו שיש, אבן, זכוכית וכדומה. לדוגמה, בירושלים רוב הבתים מחופים באבן ירושלמית ולכן אינם זקוקים לצביעת חזית. במקרים בהם אין חיפוי חיצוני והצבע הקודם של הבניין דהה, יש צורך לצבוע את הקירות החיצוניים מחדש. תהליך צביעת בניין משותף נעשה בדרך כלל כחלק מתהליך שיפוץ או שיקום הבניין ויכול לשמש כשלב סופי בתהליך זה. למעט היבטי האסתטיקה של תהליך הצביעה, הוא גם מסייע באיטום הקירות החיצוניים ובהגנה עליהם מפני נזקים שונים.

מה התקופה המומלצת לצביעה?

צביעת בניינים היא תהליך צביעה של הקירות החיצוניים של הבניין. לכן, כדי לבצע את התהליך בצורה הנכונה, חשוב לקחת בחשבון את עונות השנה ולהתאים את הצביעה בהתאם. הסיבה לכך היא שלוקח זמן לצבע להתייבש. יכול לקחת 72 שעות עד שהצבע יתייבש במלואו. במהלך הייבוש של הצבע, חשוב מאור למנוע מהצבע להירטב. לכן, אם ירד גשם על צבע טרי זה עלול לפגוע בתהליך הייבוש שלו ולפגוע בצביעת חזית הבניין. לכן, יש להימנע מצביעה חיצונית בעונת החורף, בה יכול להיות גשם לא צפוי. אפילו אם התחזית נראית טובה, עננים פתאומיים עשויים להגיע ולגרום לצבע להירטב. לכן, בצביעת בניין חיצוני התקופה המומלצת היא עונת האביב או הקיץ. בעונות אלה הסיכוי לגשם הוא נמוך במיוחד. בנוסף, בעונות אלה השמש חזקה ותהליך הייבוש יהיה מהיר יותר. כך הצבע ייצמד בצורה טובה יותר לקירות.

החשיבות של אישור עבודה בגובה

כפי שציינו, צביעת בניינים מתבצעת על הקירות החיצוניים של הבניין. במקרים רבים מדובר בבניינים בעלי 4 קומות ומעלה. לכן, מדובר בצביעת בניין בגובה. צביעת חזית בניין שמתבצעת בגובה צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע המכירים בנהלי הבטיחות הנדרשים לעבודה זו, לרבות אישור עבודה בגובה. על מנת להבטיח את בטיחות הצוות, חשוב לוודא שלכל עובד יש אישור עבודה בגובה. אישור זה מבטיח שהעובד מכיר את הנהלים הנדרשים לביצוע עבודה בגובה. בנוסף אישור עבודה בגובה מספק ביטוח נגד תאונות עבודה. אישור כזה ניתן רק לעובדים העומדים בדרישות ההדרכה והטיפול המתאימים לעבודה בגובה. לפני תחילת עבודתם, כל העובדים חייבים לעבור הדרכה בנושא בטיחות העבודה בגובה, וכן צריכים לחדש את האישור המתאים בתדירות קבועה. צביעת בניין בגובה ללא אישור מתאים יכולה לגרור נזקים רבים. 

בחירת צבע מתאים

כאשר מתכננים צביעת בניין, השלב הראשון הוא לבחור את סוג הצבע ואת הגוון המתאימים לבניין. סוג הצבע יכול להשתנות בין צבע אקריל רגיל לשליכט. חשוב לקחת בחשבון שסוגי הצבעים הללו כוללים מרקמים שונים, שכן שליכט מעניק לקירות מרקם מחוספס ומהווה חומר דוחה מים. הבחירה הבין צבע שליכט לבין צבע אקריל רגיל תשתנה לפי האזור בו ממוקם הבניין. באזורים מרובי גשמים או אזורים בהם הלחות גבוהה (לדוגמא סמוך לרצועת החוף) נמליץ על שימוש בשליכט. גוון הצבע יכול להיות כל גוון שתבחרו, אך יש לקחת בחשבון אלמנטים שונים כמו האסתטיקה, התאמת הצבע לסביבה וכן אישור מהרשות המקומית לגבי שינוי צבע. יש חוקים המתייחסים לשינוי חזית הבניין ולכן חשוב לקבל אישור על הצבע הרצוי. כדי להגן על הקירות החיצוניים של המבנה, יש לבחור בצבע עם חומרים פולימריים שיהווה גם שכבת הגנה ואיטום יעיל של הקירות החיצוניים.

עבודת הכנה לצביעת בניין

השלב השני בתהליך צביעת בניינים הוא הכנת השטח. עבודת הכנה כוללת מספר שלבים, החל מניקוי של הקירות החיצוניים מלכלוך ואבק והמשך בשיוף השטח ליצירת שכבה לא מחוספסת המאפשרת צביעה חלקה ונקיה. בנוסף, במקרים מסוימים בצביעת חזית בניין יהיה על הצוות להסיר חלקי טיח או בטון רופפים, לתקן סדקים ולמלא אותם בחומר איטום מהיר לפני הצביעה. כל זאת בכדי להבטיח שהצביעה תבוצע על שטח חלק וכי הצבע יישאר במקום לאורך זמן.

קבלת אישור מדיירי הבניין

מאחר שמדובר בצביעת בניינים משותפים הצביעה כוללת את ההשתתפות של דיירי הבניין לרבות השתתפות בעלויות. לכן, צביעת חזית בניין דורשת את הסכמתם של דיירי הבניין. לפני התחלת הצביעה, יש לקבל הסכמה של לפחות 50% מדיירי הבניין, ובמקרים מסוימים – 75%. כדי לקבל את ההסכמה, יש להתכונן בצורה מקיפה ולקיים ישיבת דיירים. חשוב להגיע לישיבת הדיירים מוכנים עם כל הפרטים החשובים כולל זמן הביצוע והעלויות הצפויות. יש לקחת בחשבון שבדרך כלל מספר דיירים עשויים לסרב לתהליך וזה עלול להשפיע על התקדמות התהליך.

קבלת היתר בנייה מתאים

כדי לבצע שינויים חיצוניים במבנה קיים או לבנות מבנה חדש, עליכם לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית. מאחר שצביעת חזית בניין כוללת שינוי חיצוני של הבניין יש לקבל היתר מתאים. על מנת לקבל היתר לצביעת בניין עליכם להגיש תוכנית בנייה שעברה אישור על ידי אדריכל מוסמך לידי הוועדה המקומית. יש לקחת בחשבון שיכולים להיות גורמים שונים שעשויים להשפיע על קבלת ההיתר, כגון אזור המגורים ומתנגדים לתהליך הבנייה. הוועדה המקומית תדון בבקשה שלכם להיתר הבנייה ותחליט האם לאשר אותה, לדחות אותה או לאשר אותה בתנאים מסוימים.

תהליך הצביעה בפועל

לאחר שבחרתם את הצבע, קיבלתם אישור מדיירי הבניין, קיבלתם היתר בנייה וסיימתם עם עבודת ההכנה תוכלו להתחיל בתהליך הצביעה בפועל. בדרך כלל, צביעת בניינים בגובה נעשית באמצעות סנפלינג או באמצעות מרפסת תלויה ניידת. חשוב לבחור באנשי מקצוע המתאימים לביצוע התהליך, אשר מצוידים באישורים המתאימים. קיימות חברות מקצועיות אשר מתמחות בצביעת קירות חיצוניים של בניינים ויודעות לבצע את כל השלבים השונים של התהליך, כולל סיוע בקבלת היתר בנייה. לכן, עליכם לבחור בחברה שיש לה את הידע המקצועי וכלל הציוד הנדרש לצביעת בניין.

מה המחיר של צביעת בניינים?

המחיר של צביעת חזית בניין אינו קבוע והוא עלול להשתנות בהתאם למספר גורמים. גורמים אלו כוללים את גודל וגובה הבניין, הצבע הנבחר, סוג הציוד הנדרש והיקף העבודה הנדרשת לביצוע המשימה. ככל שהבניין יהיה גבוה יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר כדי להתאים לצרכי העבודה. כדי לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר, יש לבחור בציוד המתאים למטרה- התהליך יכול להתבצע באמצעות סנפלינג, מרפסת ניידת או פיגומים. כל אפשרות כזו תשפיע על המחיר ותשנה אותו לפי הצרכים והתנאים המדויקים לכך.

אנו כאן לשירותכם

למידע נוסף, הצעות מחיר או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

צביעת חזית בניין
צביעת חזית בניין

אנשים רבים כיום בוחרים לצבוע את חזית הבניין שלהם במטרה לחדש את המראה הכללי של הבניין. רוצים לשפר את המראה האסתטי של הבניין שלכם? הגעת

צביעת בניינים השוואת מחירים
צביעת בניינים השוואת מחירים

מתכננים לצבוע את הקירות החיצוניים בבניין שלכם? בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר שיסייעו לכם לעשות זאת בקלות וביעילות. אנשים רבים כיום

צביעת בניין חיצוני מחיר
צביעת בניין חיצוני מחיר

אם הצבע של הקירות החיצוניים בבניין שלכם דהה ואתם מעוניינים לשדרג את מראה הבניין, אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי צביעת בניין חיצוני. מדובר

צביעת בניינים בסנפלינג
צביעת בניינים בסנפלינג

כאשר מעוניינים לצבוע קירות חיצוניים של בניינים, העבודה מתבצעת ברובה בגובה. רוב הבניינים נישאים לגובה של לפחות 4 קומות ולכן תהליך הצביעה של הקירות החיצוניים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!